תזונה נכונה כטיפול בהתקרחות הגברית


הכלל הידוע קובע שאנחנו מה שאנחנו אוכלים וגברים הסובלים מהתקרחות גברית אינם יוצאים מן הכלל. נכון שחלק לא מבוטל מהתופעה כרוכה ברקע הגנטי של כל אחד אולם לתזונה יש משקל חשוב (תרתי משמע) ולכן נשאלת השאלה האם שינוי בדיאטה יכול להביא גם לתוצאה המיוחלת של יותר שיער על הראש או לפחות לשיפור המצב…

כולסטרול ושומנים רוויים כגורם להתקרחות גברית

הטסטוסטרון מופק מהכולסטרול ואילו ה-DHT מופק מהטסטוסטרון כך ניתן להצביע על קשר לכאורה בין רמת הכולסטרול בגוף לרמת ה-DHT בגוף. כיום, התזונה עשירה מאוד בשומנים ובכולסטרול ולכן עולה הטענה שיותר גברים מקריחים ובגיל מוקדם יותר מאשר בדורות הקודמים. לפיכך, מומלץ לעבור לתזונה דלת כולסטרול ושומנים רוויים על מנת לצמצם את כמות הכולסטרול שבגוף.

אז מה עושים?

על-מנת להפחית את הטסטוסטרון שבגוף וכפועל יוצא מכך גם כמות ה-DHT שבגוף מה שבתורו יגרום להפחת נשירת השיער, כדאי להימנע ממזונות עשירים בשומנים רוויים או כולסטרול כמוצרי חלב כגון חמאה אכילה בריאהושמנת, בשר בקר וכבדי עוף, ביצים (בעיקר חלמון), בצקים כגון בורקסים וג׳חנון, מרגרינה, חטיפים ו-וואפלים. שומנים מתחלקים לשומנים רוויים ושומנים לא רוויים. השומנים הלא רוויים מהווים את עיקר השומנים במזון, הם בריאים יותר ויש הטוענים שהם עוזרים להוריד את ייצור הכולסטרול הרע ותורמים לייצור הכולסטרול הטוב. לכל מוצר שנרכשו יש תווית ועליה טבלת הערכים התזונתיים שלו. בטבלה זאת צריך להיות רשום כמה שומנים יש במזון ל-100 גרם, וכמה מתוכם הם רוויים. גם שומן צמחי מוקשה, חצי מוקשה או טראנס ייחשב כשומן רוויי. בידקו את הטבלאות שעל המוצרים שאתם רוכשים ונסו להימנע ממוצרים אשר בהם ברור לעין שיש אחוזי שומן רווי גבוהים.

ויטמינים, תוספי מזון ונשירת שיער

נשירת שיער עשויה לנבוע מחוסר בויטמינים בגוף. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות אולם התוצאה יכולה להיות תת-תזונה שעלולה לגרום לנשירת שיער משמעותית. הוויטמינים החשובים המשפיעים על השיער הם בעיקר B12, B6 ו-1B.

תוספת של ויטמין B6 יכולה להביא לחיזוק השיער ולהפסקת הנשירה בקרב נשים בלבד, שכן ויטמין זה אינו משפיע על הגברים בהקשר זה.
בבדיקות דם ניתן לאבחן חוסר בויטמין B12, ובמקרה הצורך אפשר להשלימו על-ידי קבלת זריקה.

בכל מקרה, מומלץ ליטול ויטמינים ומינרלים רק על-פי המלצת רופא בלבד ולהימנע מרכישת תוספים למינהם הנמצאים בשוק אולם כמות הויטמנים בהם נמוכה והשפעתם אפסית אם בכלל.