פתרונות קוסמטיים


ישנם מספר פתרונות קוסמטיים לשיפור המראה במקרים של נשירת שיער והתקרחות אולם הם אינם מהווים טיפול רפואי המונע את התופעה.

Toppikטופיק

(Toppik) הינו פתרון פשוט, קל ומהיר לבעלי שיער דליל (לא בעלי קרחת מלאה) המעוניינים בשיפור מידי של מראה ראשם. התכשיר מורכב מסיבים מיקרוסקופיים העשויים מחומרים אורגניים הזהים לשיער הראש שלנו (קרטין ופרוטאין) המתפזרים בין השערות, נתפסים בהן באמצעות חשמל סטאטי, ומכסים את האזור הדליל. סיבי התכשיר נראים דומים כל-כך לשיער הטבעי עד שקשה מאוד להבחין בקיום בעין לא מקצועית. התכשיר אינו מכתים, וניתן לישון עמו ללא חשש. אין לו גם שום תופעות לוואי וניתן להשתמש בו במצבים של נשירת שיער, שיער דליל, מיד לאחר השתלת שיער לצורך כיסוי הגלדים וכהשלמה להשתלת שיער בכלל. התכשיר מיוצר בגוונים שונים ומוסר בחפיפת השיער.

פאות ותוספות שיער

פתרונות אלו קיימים כבר מאות בשנים אולם ליחם טרם נס… פאות ותוספות שיער הן למעשה שיער מלאכותי או טבעי המיועד לכסות אזור מקריח ולהתמזג עם השיער הקיים. ניתן להדביק את התוספות ישירות לקרקפת, להלחימן לשיער הקיים או לשזור אותן יחד עימו. זה הוא פתרון פשוט ומהיר המתאים כמעט לכל אחד, שכן בניגוד לטיפולים רפואיים, אין הוא מצריך המתנה של זמן רב עד לקבלת תוצאות של שיפור מראה השיער אם בכלל.

חסרונות

החיסרון העיקרי בשיטה זו הוא היכולת לזהות בקלות יחסית את תוספת השיער, בעיקר לאחר שימוש ממושך, כיוון שצבעה משתנה עם הזמן ואינו זהה עוד לצבע השיער הקיים.
עוד חיסרון משמעותי הוא הנזק הנגרם מההדבקה או מהשזירה של תוספת השיער מאחר ונוצרת משיכה ממושכת של השיער הקיים, דבר הגורם להיחלשותו ולתלישתו.
מאחר ובשיטת ההדבקה יש לגלח חלק מהראש הוכח כי באזור שגולח עלול השיער להפסיק לצמוח לאורך הזמן עקב השפעת הדבק.
טיפולי השזירה או ההדבקה מחייבים את המטופל לחזור לעתים קרובות אל המטפל כדי לתחזק את התוספת או לחדש את התהליך. מאחר שהשיער שמתחת לתוספת ממשיך לצמוח, התוספת עלולה לזוז וזקוקה להידוק. שימוש ממושך בתוספת עלול לגרום בסופו של דבר לפגיעה בלתי הפיכה בשיער.