כושר גופני כטיפול בהתקרחות הגברית


ההורמון הגברי DHT (די-הידרו-טסטוסטרון) מופק מטסטוסטרון וכפי שכבר הבנתם, הוא קשור ישירות להתקרחות הגברית. התרופות אבודרט ופרופסיה עובדות על מנגנון פעולה החוסם את האנזים 5 אלפא רדוקטז, שהוא האנזים העיקרי בהפיכת הטסטוסטרון ל-DHT.

להיות שעיר ובכושר

מחקרים מוכיחים שגברים אשר עוסקים בפעילות אירובית יש רמות טסטוסטרון נמוכות יותר, עד רמה של כ-60-85% מרמות הטסטוסטרון בגופם של אלו שאינם פעילים. הוכח גם כי גברים המקפידים לרוץ מראים רמות טסטוסטרון נמוכות גם מעבר לזמן האימון. עדיין לא ברור מדוע רמות הטסטוסטרון יורדות, דבר המתרחש לאחר כחצי שנה של פעילות אירובית אינטנסיבית וקבועה. יכול להיות שאחת הסיבות היא שטסטוסטרון הינו המפתח ההורמונלי לגדילת שרירים ולכן, כפי הנראה, אצל אנשים העוסקים באירובי גדילת השרירים לא פסקה לחלוטין ולכן יש צריכה מוגברת של טסטוסטרון, דבר המוריד את רמותיו בגופו של המתאמן.
סיבה אפשרית נוספת מצביעה על כך שזרימת הדם לאשכים מואטת וכתוצאה מכך הפרשת הטסטוסטרון קטנה. עוד סיבה אפשרית היא שפעילות אירובית משפיעה על ההורמונים המעודדים את יצירת הטסטוסטרון.

לאורך האימון יש השפעה על רמת הטסטוסטרון אולם זה עניין מוגבל כלומר ישנו סף מסויים ממנו המתאמן לא יוכל להוריד את רמת הטסטוסטרון.

עצירת נשירת השיער יכולה להיות אפקטיבית על-ידי הורדת הטסטוסטרון באמצעות ספורט אירובי בשילוב עם טיפול נוסף כגון פיינסטרייד, דוטסטרייד או מינוקסדיל.
חוצמזה, שפעילות ספורטיבית טובה בלי קשר לעצירת נשירת השיער…