הידעתם ש…


התקרחות גברית היא עניין גנטי

חזרו לאלבום התמונות המשפחתי ובדקו: האם אחד הסבים שלכם קירח? במידה וכן, הגנטיקה לא משחקת לטובתכם ויש לכם סיכוי טוב להתקרח. יש מבצים בהם הגן מדלג על דור אולם מצד שני, הוא יכול לעבור גם דרך הצד הנשי במשפחה.

תספורות בתדירות גבוהה לא מונעות קרחת

אגדה אורבנית שלמרות שיש רבים המוכנים להישבע בנקיטת חפץ שהיא האמת לאמיתה, מדובר על מיתוס ותו לא. מאחר והחלק הנראה לעין היא למעשה החלק המת של השיערה (הזקיק הוא החלק החי והוא נמצא מתחת לקרקפת), כל חיתוך / סיפור / גילוח של האיבר המת לא באמת משפיע על קצב הצמיחה של החלק החי… פיזיולוגיה פשוטה.

כמה שערות עוזבות את הראש שלנו בכל יום?

התהליך הטבעי של נשירת שיער מתבצע בכל יום ולמעשה, כ-100 שערות נוטשות את פדחתנו מדי יום. כשחופפים, אנו עלולים להיפרד מכ-400 (!) שערות נוספות בערך מה שאומר שחפיפה יומיומית אינה מומלצת בכלל!

ג׳ל ותרסיסי שיער לא גורמים להתקרחות

למרות שיש רבים הנמנעים משימוש בתכשירים אלה מעולם לא הוכח מדעית שהם גורמים לנשירת שיער. מותר להשתמש בג׳ל ולעצב את השיער (כל עוד יש) מבלי לחשוש.

הקשר בין לחץ נפשי לנשירת שיער

אומנם לחץ נפשי ממשוך עלול לגרום לנשירה מסיבות שונות (תלישה מעצבים?) אולם טרם הוכח מדעית הקשר בין השניים.

הרבה סקס לא גורם לנשירת שיער!

נא להירגע, אין שום קשר בין פעילות מינית לקרחת (וביננו, גם אם היה, הייתם מוותרים?). חוקרים בדקו ומצאו שלגברים שעירים ולגברים קרחים יש את אותה רמת טסטוסטרון וכי רמת החשק המיני לא משתנה בין הקבוצות.